Partneři

 

Potapka.cz - pujcovna lodi a raftu - rent a boat or raft, Cesky Krumlov

 

 

 

 

 

 

 

 

Ke každé charterové objednávce lodi v zahraničí obdržíte od nás zdarma nově vydanou knihu Dovolená na jachtě, která obsahuje praktické rady pro všechny, kteří si chtějí splnit sny. Kompletní průvodce dovolené na lodi.

 

 

 

Kontakt

Vladimír Krpejš

Tel.: +420 606 368 235

YachtCharter@seznam.cz

krpejs@heidisailing.cz

Mapapodrobný kontakt

Vaše dovolená na řece Tisk

Je těžké řídit loď?

Ne, ve skutečnosti je to překvapivě snadno – loď ovládáte kormidlem, stejně jako auto, a loď se jednoduše ovládá jednou páčkou (řazení) dopředu i dozadu. Lodě jsou speciálně navrženy pro jednoduchou plavbu, takže jsou velmi obratné, velmi stabilní a pohodlné.

Plavba je při nízkých rychlostech, kolem 3-4 uzlů (to je rychlost svižné chůze), takže je dost času k manévrování, a ostatní se mohou dívat s paluby na okolí.  Lodě nemají brzdy, takže si můžete dovolit klouzat až k zastavení, nebo v případě potřeby použít zpětný chod.  Lodě jsou vybavené příďovou manévrovací tryskou, která umožňuje doslova otočit se na místě.

 

Jaké instrukce pro plavbu a manévrování dostanu?

Tolik, kolik potřebujete. Pokud jste zkušený kapitán, předávací tým Vás stručně seznámí s vaší lodí a jejím ovládáním  a můžete vyplout. Pokud jste nováček, pracovníci vám rychle poskytnou instrukce a nácvik, dokud si nebudete jistí s manévrováním lodi. Je to opravdu velmi snadné. 
Jaké to je, žít na palubě?

Velmi pohodlné. Lodě mohou poskytnout komfort pro malé skupiny od 2 lidí až po 10 nebo více. Jako správný rekreační člun, mají lodě, plně vybavené kuchyně, tekoucí teplou a studenou vodou, TV, salónky, sprchy a WC.  Na některých lodích je klimatizace a na všech lodích je topení. Ideální pro rodiny s dětmi jsou lodě vybavené na odsunovací střechou na horní palubě.

 

 

Jak je pobyt na lodi bezpečný?

Všechny lodě jsou postavené s ohledem na přísné evropské předpisy a vybavené záchrannými vestami a dalšími pomůckami Lodě jsou velmi stabilní a dokonce i při větrných dnech na velkých jezerech Irska se nehoupou a budete se cítit příjemně.

 

Musím mít průkaz k vedení lodi?

Ve většině případů ne. Všechny oblasti Francie, Španělska, Portugalska, Itálie, Holandska a Velké Británie jsou dostupné bez průkazu. V Německu  v oblastech Pouze v Německu

 

Kdy cestovat?

Ať už hledáte časně na jaře rozkvetlé tulipány v Holandsku, nebo dva týdny dovolené na Canal du Midi, nebo na konec sezóny chcete na výlet do Benátek za posledními slunečnými dny rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem.

 

Prodloužený víkend, jeden týden nebo dva?

Prodloužené víkendy jsou stále populárnější, podobně jako stále více lidí využívá levných letenek na prodloužené víkendy. Nebo proč nepoužít lodi jako alternativu hotelu.